Kiedy warto się ubezpieczać?

Niepewność jest nieodłącznym elementem każdego z nas, ale nie będzie chyba dla nikogo zaskoczeniem, jeśli stwierdzimy tutaj, że mało kto jest w stanie się z nią uporać. Na ogół raczej negujemy jej istnienie, ale można w pewien sposób zapewnić sobie bezpieczeństwo – na przykład stosując ubezpieczenia i tego typu rzeczy.
Nad sensem ubezpieczania się debatowano już wiele razy i nadal trudno jest stwierdzić, kto ma rację. Przede wszystkim musimy zdać sobie sprawę z tego, że w żadnym wypadku ubezpieczenia nie są rodzajem inwestycji, więc nie spodziewajmy się zwrotu większego, niż wpłacony kapitał. Tak naprawdę głównym celem ubezpieczeń nie jest nasze bezpieczeństwo, ale możliwość poradzenia sobie po wystąpieniu problemów.

Reasumując, ubezpieczenia bez wątpienia mają sens, ale w określonych sytuacjach, które niekiedy trudno jest przewidzieć, co jest bez wątpienia zrozumiałe. Prawdę powiedziawszy, warto myśleć o tym, co może nam się wydarzyć i zabezpieczać się przed tym, ale to nie wszystko, tak samo jak same ubezpieczenia to też nie wszystko.

Redakcja

Dodaj komentarz